Om Oss - Nordic Racking Group

Dette er

Nordic Racking Group

mann med nordic racking tskjorte

Din personlige ekspert på lagermiljøet

Nordic Racking Group har tro på at en personlig tilnærming til lager er nøkkelen til våre kunders suksess. Derfor har vi tilstedeværelse i hele landet, slik at du skal få den personlige oppfølgingen du trenger for å lykkes med ditt neste lagerprosjekt.

Nordic Racking Group ble startet av en gruppe tungvektere fra bransjen som så visjonen for et nytt selskap for lagerløsninger i Norge.

Målet var å bygge løsninger mot nasjonale kjedekunder, men også være til stede for små og mellomstore kunder, og allerede før selskapet har fylt 10 år har vi flere av de største bedriftene i Norge på kundelisten.

Vi skal være i forkant, tidlig ute og heller stille et spørsmål for mye enn et for lite.

Vi skal gå løs på kundenes innredningsutfordringer med et engasjement som smitter.

Vi skal være til å stole på og alltid velge kvalitetsløsninger som er sikre og samtidig skånsomme for miljøet.

Finn din kontaktperson

Våre ansatte

TD

Terje Danielsen

Partner / Daglig leder

Tlf: +47 90868093
terje.danielsen@nordicracking.no
1606908175969-2

Mats Danielsen

Salg / Konsept

Tlf: +47 93491451
mats.danielsen@nordicracking.no
ronnie_2019_bw

Ronnie Pedersen

Distriktsansvarlig Vestlandet

Tlf: +47 45402490
ronnie.pedersen@nordicracking.no
magne-engen

Magne Engen

Teknisk support / Leder sikkerhetsavd.

Tlf: +47 92888628
magne.engen@nordicracking.no
lars-k-jacobsen-sort-hvitt-utsnitt

Lars K. Jacobsen

Distriktsansvarlig Rogaland

Tlf: +47 91867500
lars.jacobsen@nordicracking.no
trondheim-trond-r

Trond Olstad

Salg / Prosjekt / Konsept Midt-Norge

Tlf: +47 918 13 485
trond.olstad@nordicracking.no
1659505917461

Ole-Martin Snortheim

Lagerspesialist/Key Account

Tlf: ‭+47 907 99 015‬
ole.snortheim@nordicracking.no
1659506979702

Kim-Arne Tveit

Lagerspesialist/Key Account

Tlf: +47 473 91 581‬
kim.tveit@nordicracking.no
knutove

Ole Martin Wikstrøm

Reolkontrollør/Service/Montasje

Tlf: +47 986 58 190
ole.martin.wikstrom@nordicracking.no
oddmund_nordicracking

Oddmund Giske

Salg Møre og Romsdal

Tlf: +47 913 77 070
oddmund.giske@nordicracking.no
beritsh-1-of-1

Berit Strand

Økonomi

Tlf: +47 48869219
berit.strand@nordicracking.no
fo-ingerolsen-2-2

Inger Olsen

Leder faglig backoffice

Tlf: +47 48255705
inger.olsen@nordicracking.no
tage-bjerkeli-3

Tage Bjerkeli

Logistikkansvarlig

Tlf: +47 46952285
tage.bjerkeli@nordicracking.no
knutove

Mateusz Bartosiewicz

Service/Montasje

Tlf: ‭+47 984 51 712‬
mateusz@nordicracking.no

Vi har alle ansvar for miljøet

Sammen kan vi ta grønnere valg

Kunder, ansatte og myndigheter forventer i stadig større grad at bedrifter tar bærekraftsansvar.

Vi stiller meget sterke krav til våre fabrikker og samarbeidspartnere. Våre fabrikker er stort sett del- eller helautomatiserte og energioptimaliserte. Flere av våre fabrikker er også selvforskynt med fornybar energi.

Vi transporterer alltid fulle biler når vi bestiller varer og velger alltid den beste reiseveien for miljøet, selvom det noen ganger koster litt mer. Vi har også fokus på gjenbruk av brukte reolkomponenter.

Spør oss gjerne om brukte reoler neste gang du skal kjøpe ny lagerinnredning, da sparer du penger og er med på å bidra for miljøet.

Mål med HMS-arbeidet

Våre HMS-mål og underliggende rutiner er utarbeidet av ledelsen i forståelse med de ansatte.

Arbeidet med intern-kontroll av HMS skal vektlegges på lik linje med annet viktig arbeide og synliggjøres og innarbeides i budsjetter, økonomiplan og virksomhetsplan.

NRG AS vil sikre et godt arbeidsmiljø ved å forebygge ulykker, fysisk og psykiske miljø- og helseskader. Driften skal gi minst mulig påvirkning på det ytre miljø. Våre produkter og tjenester skal være sikre for våre kunder.
Vi vil øke medarbeidernes miljøbevissthet og kompetanse.

Vårt HMS-arbeid skal til enhver tid følge de gjeldene lover og forskrifter.
Vi vil integrere vår miljøpolitikk som en naturlig del av vårt HMS-arbeide.

Miljøpolitikk

I forbindelse med Miljøfyrtårnsarbeidet er følgende miljøpolitikk vedtatt:

NRG ønsker å framstå som en lønnsom og miljøbevisst bedrift. Vi ønsker gjennom våre innkjøp å påvirke produsentene til å sette fokus på tilgang til produkter som belaster miljøet i minst mulig grad.

Vi skal:

    • Øke medarbeidernes miljøbevissthet og kompetanse
    • Stille miljøkrav til våre produsenter og leverandører
    • Være rådgiver for våre kunder til valg av ”grønne produkter”
    • Fokusere på og redusere eget ressursforbruk
    • Sørge for avfallssortering og minimere avfallsmengde
    • Integrere vår miljøpolitikk som en naturlig del av vårt HMS-arbeid for å sikre kontinuerlig forbedring.

Sertifisert Miljøfyrtårnbedrift

Medlem i Grønt punkt